Јавно комунално предузеће Шумадија Крагујевац обавило је завршне радове на асфалтирању кошаркашког игралишта код Ловачког дома у Страгарима.
То ће омогућити боље услове младима за бављење спортом, као и за организацију предстојеће манифестације „Дани шумадијске шљиве“.
Локална самоуправа је за радове издвојила око 3,5 милиона динара.
Страгари имају дугу кошаркашку традицију, али је терен код Ловачког дома који су користиле многе генерације временом постао неупотребљив.
Према речима мештана, терен није сређиван од 1996. године.
Јавно комунално предузеће Шумадија Крагујевац поставило је асфалт на површини од 45 метара дужине и 28 метара ширине.
Спорт је веома популаран у Страгарима. Ту је рођен први српски олимпијац Душан Милошевић и некадашњи кошаркаш Зоран Стевановић.
Кошаркашки клуб Страгари, који постоји 32 године и окупља више од 40 деце, такмичи се у Другој регионалној лиги.
Вредност радова на асфалтирању игралишта, које је финанасирала локална самоуправа, је око 3,5 милиона динара. Следи опремање и сређивање терена.
Осим кошаркашког терена, недавно је асфалтирана и улица Душана Милошевића у Страгарима, где ће наредног викенда бити одржана манифестација „Шумадијски дани шљиве“.
Извештава новинар РТК Саша Стаменић.
