Аустријски филмови на платну Дома омладине у Крагујевцу

У Галерији Дома омладине, приказани су кратки аустријски филмови.

На репертоару су била филмска остварења: Живот на рогу, Веш машина, Преко ноћи, Иста врста рибе и Ноћни чувар.

Аустријски кратки филмови из прошлогодишње продукције, који су били номиновани за Аустријску филмску награду, захваљујући сарадњи града Крагујевца и Аустријског културног форума из Београда пројектовани су и на платну крагујевачког Дома омладине.

Поред пет краткометражних филмова, видео споту Преко ноћи, групе Охел припала је и награда за видео спот.

Реч је о некомерцијалним, краткометражним филмовима са различитом тематиком.

Дом омладине је већ имао прилике да приказује филмове из бројних европских држава, па је крагујевачка публика до сада гледала мађарски филм модерне продукције и италијански филм.

Наредних дана Дом омладине наставља са културним програмом.

У плану је промоција петог студијског албума бенда АЛЕК, а предстоји и Меморијални рок фестивал „Луди ракун”, док је почетак септембра резервисан за фестивал „Баш театар”.

Извештава новинарка РТК Наташа Радивојевић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *