Бајка о мртвој царевој кћери – 17 година на репертоару КСТ-а

Aнсамбл Књажевско-српског театра ће 19. априла извести најдуговечнију представу која се задржала на репертоару крагујевачког позоришта „Бајка о мртвој царевој кћери“ и тиме обележити 17 година од премијерног извођења.

Представа је настала у априлу 2005. године, по тексту Николаја Кољаде, у режији Бошка Димитријевића и од тада је имала преко 130 извођења.

Учествовала је на бројним фестивалима, како у Србији тако и у иностранству.

У представи играју Сања Матејић, Ненад Вулевић, Душан Станикић и Ана Тодоровић Диало.

За главну улогу Риме у овој дуговечној представи, глумица Сања Матејић вишеструко је награђивана.

Награде за најбољу улогу добила је на Међународном фестивалу малих сцена ДавилаСтудиоИнтерФест у румунском Питештију, на Међународном фестивалу малих сцена у бугарском граду Враца, на Међународном фестивалу руске драме “Мост пријатељства” у граду Јошкар Ола, као и колективну Годишњу награду Књажевско-српског театра за улогу у овој представи 2011. године.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *