Према подацима Института за јавно здравље за 5. новембар до 20 часова, од 1107 новоузоркованих брисева, позитивна су 233, што је 21,05% у односу на број обрађених брисева.
У Крагујевцу је ковидом 19 инфицирано 155 особа, у Аранђеловцу 24, Тополи 17, Рачи 5, Книћу 10, Баточини 18 и у Лапову 3 особе.
У Универзитетском клиничком центру Крагујевац, према последњим подацима, хоспитализовано је 235 пацијената, од којих је 12 на респиратору.
У Шумадији је у кућној изолацији 3735 особа, од којих 2403 у Крагујевцу.
