Од почетка епидемије корона вируса, у ковид амбуланти у Тополи прегледано је 14.600 пацијената.
Овог месеца забележен је блажи пораст броја деце инфициране корона вирусом.
Најмлађи пацијенти имају лакшу клиничку слику и код њих је углавном присутна инфекција горњих респираторних путева.
Дечји диспанзер Дома здравља „Свети Ђорђе“ у Тополи, након почетка епидемије корона вируса, прешао је у ковид систем рада.
У овој здравственој установи поштују се све мере заштите, како не би дошло до ширења инфекције.
Почетком марта дошло је до благог повећања броја оболеле деце, али је већ током ове недеље регистровано мање новозаражених међу најмлађима.
У ковид амбуланти у Тополи је прошле недеље повећан број прегледа, а дневно је збрињавано и до 190 пацијената са симтомима инфекције корона вирусом. Током викенда смањен је број оболелих и тестираних на ковид.
У циљу смањења броја заражених, инспекцијске службе на терену контролишу поштовање противепидемијских мера.
У Тополи је ревакцинисано 1950 грађана, а прву дозу је примило око 1.100 становника ове општине.
Надлежни кажу да је одзив добар, а имунизација непокретних лица се спроводи на терену.
Извештава новинарка РТК Зорица Савић Ранковић.
