Чланови Покрета обнове Краљевине Србије, присуством на служби у Саборној цркви и паљењем свећа, одали су пошту генералу Драгољубу Дражи Михаиловићу који је на данашњи дан 1946. године стрељан.
Чланови Покрета обнове Краљевине Србије после службе у Саборној цркви у Крагујевцу запалили су свеће генералу Драгољубу Дражи Михаиловићу који погубљен 17. јула 1946. године.
Они су нагласили да је једна од хришћанских вредности – опраштање најважнија на стављање тачке на све расправе које се и данас воде о улози, животу, одлукама генерала који се први у тадашњој Европи одупрео фашизму, учествовао у спашавању 500 америчких пилота, али највише осенчен као вођа Четничког покрета.
Судбина гробног места Драже Михаиловића и даље је непозната.
После више од 60 година, 2015. године Виши суд у Београду рехабилитовао је команданта Краљевске војске у отаџбини генерала Драгољуба Дражу Михаиловића и вратио му грађанска права која су му била одузета у политичко-идеолошком процесу комунистичког режима 1946. године.
Извештава новинар РТК Слађана Обрадовић Чукарић.
