Дан полиције, припадници Полицијске управе у Крагујевцу провели у дружењу са суграђанима

На тактичко-техничким збору који је одржан на Тргу војводе Радомира Путника, припадници Министарства унутрашњих послова су поводом обележавања Дана Министарства и Дана полиције приказали грађанима део опреме припадника полиције и жандармерије, након чега су новопримљени полицијски службеници Полицијске управе у Крагујевцу положили заклетву.

Церемонија је почела отварањем меморијала посвећеног настрадалим припадницима Министарства унутрашњих послова, Секретаријата у Крагујевцу на подручју Косова и Метохије, од 1998. до 2001. године.

Спомен обележје отворено је у седишту Полицијске управе у Крагујевцу.

Централна манифестација одржана је на Тргу војводе Радомира Путника где је одржан тактичко-технички збор, уз дружење са грађанима који су имали прилику да виде са каквом опремом располаже српска полиција и жандармерија.

Међу посетиоцима највише је било најмлађих.

Поред полицијских возила, изложени су били и ватрогасни камиони, а припадници полиције и жандармерије су, између осталог, показали и борбене вештине.

Програм је био едукативног и информативног карактера.

Дан полиције и Министарства унутрашњих послова била је и  прилика да 39 новопримљених полицијских службеника Полицијске управе у Крагујевцу положе свечану заклетву којој су присуствовали представници локалне самоуправе.

У манифестацији је учествовала и Агенција за безбедност саобраћаја која је за одрасле организовала показне симулације које су од великог значаја за све возаче.

Припадници Полицијске управе у Крагујевцу су дан провели у дружењу са суграђанима и демонстрацијом спремности у свим ситуацијама још једном показали да су за грађене увек ту када је потребно. 

Извештава новинар РТК Иван Ганић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *