Поводом Дана сектора за ванредне ситуације и славе ватрогасаца-спасилаца, у Пешакој зони је, на опште одушевљење пре свега најмлађих, организован техничко-тактички збор возила и опреме које припадници Ватрогасно-спасилачке бригаде у Крагујевцу често користе у различитим интервенцијама.
Ретко шта је толико занимљиво малишанима као црвена возила са ротацијом која користе ватрогасци, јер су управо њихове мале реплике играчке са којима се често играју. Ипак, потпуно је други осећај сести у то велико возило.
За најмлађе Крагујевчане у Пешачкој зони изложена су три специјална возила.
У неколико крагујевачких школа и вртића организован је литерарно-ликовни конкурс, а најбољима ће бити уручене награде.
Резањем славског колача, у просторијама Ватрогасног дома у Крагујевцу, обележена је и слава ватрогасаца Пресвета Богородица Неопалима Купина. 17. септембар је узет за Дан сектора, јер је тог датума 2007. године формиран Сектор за ванредне ситуације.
Извештава новинарка РТК Нина Бајић.