Данас је исплаћена трећа рата секторске помоћи за аутопревознике, који добијају 600 евра по аутобусу, у периоду од пола године.
Уплаћено је око 451 милион динара за аутопревознике, односно око 3,8 милиона евра.
Новац су добила 654 привредна друштва са 6.393 лиценцирана, регистрована аутобуса, који су стекли услове за добијање ове врсте помоћи од државе, у оквиру трећег пакета подршке привреди и грађанима у циљу сузбијања последица пандемије корона вируса.
Новац се налази на рачунима аутобуских превозника отворених код Управе за трезор и могу се користити од јутрос у осам часова, када су отворене благајне.
