У Србији се данас очекује наоблачење и захлађење с кишом и локалним пљусковима, који понегде могу бити праћени грмљавином, са севера и запада Србије, у току дана и вечери ће се премештати ка осталим крајевима.
Дуваће слаб и умерен западни и северозападни, само у јужним и југоисточним крајевима током већег дела дана слаб и умерен, повремено и јак, јужни и југозападни ветар.
Увече и ноћу у брдско-планинским пределима киша ће прећи у снег и доћи ће до краткотрајног стварања, односно повећања висине снежног покривача.
Најнижа температура од 3 до 9 °, највиша од 9 ° на западу до 19 ° на југоистоку Србије, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод.
Према прогнози за наредних седам дана, у Србији се у понедељак очекује променљиво облачно и свеже, са сунчаним интервалима и локалном појавом краткотрајне кише, а на планинама снега.
Краткотрајни снег се ујутро очекује понегде и у брдским пределима југозападне, јужне и југоисточне Србије.
На северу и истоку Србије биће и ветровито, са умереним и јаким северозападним ветром. Увече и ноћу ведро.
У уторак ујутро у већем делу приземни мраз, а локално се очекује и слаб мраз.
У току дана топлије уз наоблачење са југозапада, а јужни и југоисточни ветар биће у појачању, нарочито у кошавском подручју и на планинама.
Поподне и увече понегде краткотрајна киша или пљусак.
У среду и четвртак умерено до потпуно облачно, местимично с кишом.
У среду и даље ветровито, а слабљење ветра се очекује у четвртак, када ће скренути на северозападни правац.
Од петка до краја месеца претежно сунчано.
