Дружење са крагујевачким писцима од јесени у књижари УК „Кораци“

Отварањем књижаре у центру града Установа културе „Кораци“ је домаћим писцима пружила прилику да се промовишу, а читаоцима могућност да на једном месту пронађу сва издања објављена од оснивања „Корака“.

Дружење аутора и љубитеља писане речи, један је од новитета планираних од јесени.

Како би љубитељима писане речи приближила стваралаштво крагујевачких аутора и своја издања, Установа културе „Кораци“ недавно је отворила књижару у центру града.

На овом месту је доступно више од 80 наслова објављених од 2019. године до данас, међу којима су монографије, романи, збирке песама.

У књижару пристижу и издања штампана на основу овогодишњег конкурса.

На иницијативу града Крагујевца, „Кораци“ у сарадњи са другим установама културе које ће уступити своје људске и техничке ресурсе, ускоро почињу са припремом прве едиције звучних књига.

У Установи културе „Кораци“ наглашавају да је Крагујевац једина локална самоуправа у Србији која има своју издавачку кућу и која подстиче локално стваралаштво у области књижевности.

Овај књижевни кутак је идеалан начин за повезивање писаца са читаоцима и могао би да буде мотив ауторима да се већ у јануару наредне године пријаве на конкурс за избор дела из области издаваштва за 2024.

Извештава новинар РТК Бојана Крстић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *