Економац савладао екипу Нове Пазове

Економац је и у дерби утакмици другог дела сезоне показао супериорност. У мечу 18. кола, на свом терену, са 5:0 савладао је другопласирану екипу Нове Пазове.

Сјајном амбијенту допринели су и чланови млађих селекција крагујевачког клуба, који су остварили одличне резултате, показавши тиме да поседују потенцијал достојан успеха и у будућности.

Утакмица између Економца и Нове Пазове, имала је и величанствену увертиру.

У крагујевачком клубу желели су да младићима из сопствене омладинске школе, услед сјајних резултата, искажу дивљење, тако да су се на центру најпре појавили чланови шампионске екипе старости до 18 година, који су освојили прву титулу државног првака у овој категорији.

За њима, на центру су се појавили играчи младог тима, који су недавно потврдили примат у трећелигашком рангу такмичења и два кола пре краја сезоне потврдили пласман у Другу лигу.

Прво полувреме дербија било је доста динамично, лопта је у највећем делу била у поседу домаћег тима.

Већ у уводном минуту шансе нису искористили Игор, односно, Лазић на другој страни, да би потом крагујевачки тим знатно чешће боравио на половини ривала.

Створио је неколико добрих шанси, два пута је погођена и пречка изузетно расположеног Вулића, да би тек у 12.минуту, Рајчевић довео шампиона у вођство.

У самом финишу првог дела, Талес је од статибе сместио лопту у мрежу после јаког ударца, тако да су домаћи са два гола предности отишли на одмор.

Играо се 24.минут, Игор је извео корнер, а по већ опробаном рецепту и ранијем садејству са Коцићем, Рајчевићев волеј је што се каже „поцепао“ мрежу за 3:0.

Заиграли су потом нешто ангажованије у Новој Пазови, покушали су и са додатним играчем уместо голмана, после чега колосалну прилику није крунисао Боројевић.

Већ у првој акцицији на другој страни, са играчем више у пољу, Економац је показао због чега му је таква игра заштитни знак у текућој сезони, Борисов је искоса са десне стране погодио мрежу Вулића.

На нешто више од два минута пре краја, млади Ђорђевић се изборио за лопту, да би у наставку акције, најзапаженији појединац меча, Рајчевић постигао свој трећи гол на утакмици, којим је постављен и коначан резултат.

Упркос, резултатски гледано убедљивом поразу, најбољи утисак у редовима Нове Пазове, оставио је голман Вулић, који ће се наћи и у саставу репрезентације Србије за предстојеће пријатељске мечеве са Португалом.

Што се тиче Економца, може се рећи да се такмичарска сезона одвија по плану и после дербија свакако да је направљен корак ближе циљу, односно, одбрани дупле круне из прошле сезоне.

У наредном колу, Нова Пазова ће на свом терену играти са ваљевским РБ-ом, док крагујевачком клубу, следи дуел у Пироту са истоименом екипом.