Економац савладао Јастребац из Блаца

Економац је успешан био и у 17. колу прве футсал лиге, у којем је као домаћин савладао Јастребац из Блаца са 8:0.

Крагујевачком тиму следе две утакмице у кратком временском периоду, најпре дуел четвртфинала купа са екипом српске, а потом и дерби другог дела првенства са другопласираном Новом Пазовом.

За само 72 секунде игре, Економац је дошао до два гола предности, а оба пута мрежу гостију погодио је Сорокин, при чему је посебно ефектан био други погодак.

Овакав развој догађаја вероватно је допринео да Блачани не повежу своје редове на жељени начин, а додатна отежавајућа околност био је и гол који је Иванковић постигао у осмом минуту, са којим се и отишло на одмор.

Идентичан однос снага виђен је и у другом делу сусрета, а на нови погодак чекало се до 26. минута, када је Стојчевски омогућио Перићу да се упише у стрелце.

Наставио је Сорокин голгетерско вече, да би у врло кратком временском раздобљу мрежу Блачана погодили Талес и Виктор Уго.

Резултатску тачку на овај меч у последњем минуту, ставио је Игор после изузетне акције својих саиграча, за коначних Економац – Јастребац 8:0.
Крагујевачки тим већ у среду очекује меч четвртфинала Купа са екипом Српске, а у наставку првенствених надметања, у гостима, дерби утакмица са другопласираном Новом Пазовом.

Економац је и даље једина непоражена екипа у лиги, а тренер Рајић је у до сада 73 лигашка дуела на клупи шампиона остварио скор до 70 победа и три нерешена исхода.