Од почетка академске године до 4. децембра, настава на Економском факултету Универзитета у Крагујевцу организована је уживо, са мањим групама студената.
Након десет недеља, због погоршања епидемиолошке ситуације, прешло се на двоседмичну онлајн наставу.
Пред студентима ове високошколске установе су колоквијалне недеље, а потом и распуст који ће трајати до 10. јануара.
Јануарски испотни рок биће организован у просторијама факултета, с обзиром да то налаже Закон о високом образовању.
Заштита здравља студената и запослених на Економском факултету Универтзитета у Крагујевцу, примарни је задатак рукводства ове високошколске установе током пандемије корона вируса.
Истовремено, потребно је обезбедити адекватне услове за одвијање наставног процеса у складу са околностима.
Због погоршања епидемиолошке ситуације, студенти Економског факултета су претходне две седмице наставу пратили онлајн.
Пред њима су колоквијалне недеље, а потом и распуст који ће трајати до 10. јануара.
Након тога студенте очекује јануарски испитни рок.
Да ли ће студенти наставу у летњем семестру пратити уживо или преко онлајн платформи за учење, зависиће од актуелне епидемиолошке ситуације.
На Економском факултету Универзитета у Крагујевцу спремни су за обе опције.
Извештава новинар РТК Бојана Крстић.
*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.