Фудбалери Радничког 1923 на прагу опстанка у Супер лиги

Фудбалери Радничког направили су велики корак ка опстанку у Супер лиги.

Крагујевачки тим је, у првој утакмици баража која је одиграна у Смедереву, победио екипу Железничара из Панчева резултатом 3:1. Реванш ће бити одигран у недељу на стадиону „Чика Дача“.

Фудбалери Радничког успели су да забележе убедљиву победе против екипе Железничара и стекну велику предност пред реванш у Крагујевцу.

Раднички је искористио прву шансу на утакмици и дошао у вођство у 20. Минуту меча.

После центашута Томића, Убипарип је главом спровео лопту у гол Панчеваца.

Девет минута касније, на сличан начин, Убипарип је постигао и други гол за Раднички.

У наставку меча екипа Панчева заиграла је офанзивније и имала прилике да смањи предност Крагујевчана.

Казна је стигла у 61. минуту када је Пишчевић постигао трећи погодак за Раднички.

Уследили су нови налети Панчеваца који су уродили плодом у 77. минуту када је досуђен пенал за Железничар.

Том приликом црвени картон добио је Варјачић из Радничког.

Гигић је сигурно извео најстрожу казну и поставио коначан резултат утакмице, 3:1 за Раднички.

Екипа Железничара није искористила своје шансе на утакмици што је искусни крагујевачки тим умео да казни и стекне предност пред реванш.

После доста проблема током сезоне, Раднички ће имати прилику да у недељу, 29. маја, пред својим навијачима овери опстанак у Супер лиги.