Раднички 1923 у четвртфиналу Купа Србије

Фудбалери Радничког пласирали су се у четвртфинале Купа Србије.

Крагујевачки суперлигаш је на стадиону „Чика Дача“ убедљиво савладао старог ривала, екипу Смедерева резултатом 5:0 и после 21 године нашао се међу осам најбољих тимова у овом такмичењу.

Фудбалери Радничког су без много напора оправдали улогу фаворита против екипе Смедерева и убедљивом изборили пласман у четвртфинале Купа Србије.

Крагујевчани су могли да дођу до предности у 12. минуту када је досуђен пенал за домаћи тим, али је голман Смедерева Јовић одбранио ударац Уижђија.

Ипак, само неколико минута касније Раднички је повео поготком Видакова.

Тек што је почело друго полувреме, прецизну акцију Крагујевчана голом је завршио млади Алексић. Вођство Радничког на 3:0 повисио је Милошевић на ефектан начин у 54. минуту.

У финишу меча досуђен је још један пенал за крагујевачки тим након играња руком Луковића. Најстрожу казну сигурно је извео Томић.

Коначан резултат поставио је Аџић лепим поготком у 84. Минуту, 5:0 за Раднички.

Екипа Смедерева, која се налази на деоби треће позиције у Првој лиги и бори се за пласман у највиши ранг, није могла да пружи јачи отпор крагујевачком суперлигашу.

Наредну утакмицу Раднички ће одиграти већ у суботу, поново пред својим навијачима, када ће у 18. Колу Супер лиге дочекати екипу ТСЦ-а из Бачке Тополе.