Фудбалери Радничког савладали Слогу из Добоја

У првој провери снага на Златибору, фудбалери Радничког 1923 су, на стадиону “Швајцарија”, савладали члана Премијер лиге БиХ, Слогу из Добоја, резултатом 4:2.

Било је ово још једно ефикасно издање екипе тренера Феђе Дудића, која полако хвата прави такмичарски ритам пред почетак нове такмичарске сезоне.

“Црвени” су утакмицу почели у готово најјачем саставу, који се испоставио прејаким за седмопласирани тим Премијер лиге БиХ у прошлој сезони.

Јаким ритмом и високим пресингом Дудићеви изабраници су константно оптерећивали дефанзивну линију екипе из Добоја, која је коначно подлегла притиску у 26. минуту, када је после ударца Бевиса и интервенције голмана Слоге Павловића, Колумбијац Дилан Ортиз одбијену лопту спровео у мрежу.

Након стеченог вођства све је даље ишло лакше за Крагујевчане, који су до одласка на одмор још два пута тресли мрежу свог ривала.

Најпре је млади Милан Алексић у 42. минуту показао због чега га тражи Европа, са пар вештих дриблинга се на малом простору ослободио двојице противничких играча, а затим хладнокрвно сместио лопту иза леђа немоћног Павловића.

До одласка на предах у листу стрелаца стигао је да се упише и десни бек “црвених” Мехмед Ћосић, који се правовремено убацио из другог плана и прецизним хицем са ивице казненог простора погодио доњи леви угао противничког гола.

У другом полувремену, потенцијални А репрезентативац Србије Матија Глушчевић је само два минута по уласку у игру побегао дефанзивцима Слоге, са лакоћом заобишао Гучмазова, који је на полувремену заменио Павловића међу стативама, и без већих проблема послао лопту у мрежу.

Након тога, Крагујевчани су мало успорили, што је екипа из Добоја искористила да головима Караћа и Ристића ублажи пораз.

Крагујевчане у уторак очекује најјача провера у досадашњем делу припрема, дуел са прваком Кипра и учесником квалификација за Лигу шампиона Апоелом из Никозије.

Припремила новинар РТК Марина Голубовић Миленковић.