Грађани који имају здравствене тегобе позивају Завод за урегентну медицину 24 сата.
Варирајуће температуре ваздуха условиле су погоршање здравственог стања свих хроничних болесника, поготово онколошких пацијената, наводе запослени ове медицинске установе.
Грађани који су имали погоршање здравственог стања често су се жалили на повишен крвни притисак или вртоглавицу.
Нису изостали ни позиви грађана који су имали повешену температуру и све симптоме вирусне инфекције.
Током пандемије корона вируса у жижи јавности је смртоносна вирусна инфекција која је однела више од 2,6 милиона живота људи на целој планети.
У Заводу за ургентну медицину наводе да се медицинске екипе 24 сата старају и о пацијентима са бројним здравственим тегобама.
Број хитне медицинске службе позивају људи погоршаног здравственог стања, свих генерација, али и родитељи деце којима је потребна здравствена помоћ.
Број грађана који су заражени корона вирусом се свакодневно увећава, епидемиолошка слика је нестабилна, па би требало строго следити савете надлежних.
На терену је уочено да се јављају пацијенти који имају прехладу и симптоме сезонског грипа.
Многи пацијенти јављају се због запушеног носа и отежаног дисања.
Да ли се ради о вирусу сезонског грипа или је дошло до заражавања корона вирусом утврдиће изабрани лекари којима би требало да се грађани што пре јаве за савет.
Уколико се дијагностикује инфекција на време потребно је одмах обавити укључивање адекватне терапије.
Имунизација је најбољи начин заштите од вирусног заражавања па надлежни апелују на грађане, посебно радно активно становништво да се у што већој мери одазове имунизацији против корона вируса.
Грађанима су на располагању четири врсте вакцине , а за коју ће се определити зависи од здравственог стања и препоруке изабраног лекара.
До сада је у Србији имунизовано више од милон грађана.
Извештава новинарка РТК Катарина Мировић.
