Интензивирање привредне сарадње Србије и Немачке

Према подацима Привредне коморе Србије – Регионалне привредне коморе Шумадијског и Поморавског управног округа, Немачка је водећи спољнотрговински партнер привреде Града Крагујевца.

С обзиром на то да четвртину извоза крагујевачке привреде чине производи индустрије шинских возила, у наредном периоду очекује се интензивирање сарадње са немачким партнерима посебно у овој области.

Спољнотрговинска размена Србије и Немачке се последњих година креће узлазном путањом.

У претходној години је износила 7,3 милијарде евра, што је за готово 25% више у односу на 2020.

О високој инвестиционој атрактивности Србије и Крагујевца сведочи прилив директних страних инвестиција и долазак глобално референтних компанија, попут Сименса.

Шинска возила произведена у Крагујевцу извозе се у Немачку, Турску, Израел и на друга тржишта.

Према подацима Немачко-српске привредне коморе, у Србији послује око 900 фирми са немачким капиталом. У њима је запослено око 75.000 радника.

Извештава новинарка РТК Бојана Крстић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *