У галерији Дома омладине отворена је изложба слика „Поглед у душу“, уметника Радомира Рашковића.
Реч је о портретима и фигурама са којима се аутор до сада није представљао. Поставка ће трајати до краја године.
Један од сликара који живе од љубави према природи и од сликања пејзажа је Радомир Рашковић.
Природу воли као планинар и пејзаж је за њега инспирација. Међутим, изложба у Дому омладине показује да уме и другачије.
Радомир Рашковић је рођен у Крагујевцу где живи и ради. Прве кораке у сликарству започео је у ликовном студију „Застава“ чији је члан од 1993. године када и учествује на првој колективној изложби „Мајски сусрети“ у галерији „Сцене Црњански“ у Београду.
Од 1995. је члан удружења Ликовних уметника Крагујевца. Заступљен је на преко двадесет колективних изложби, у Београду, Крагујевцу, Новом Саду, Нишу, Крушевцу.
Извештава новинар РТК Дарко Милошевић.

One thought on “Изложба слика Радомира Рашковића у Дому омладине”