Изузетна игра кошаркаша Радничког у Новом Саду

Крагујевчани су у утакмици 25. кола Кошаркашке лиге Србије поражени од водеће екипе у првенству, новосадске Војводине, резултатом 93:83.

Домаћин је остварио тријумф и задржао прво место на табели, али не би било незаслужено и да су Црвени победили. Све време првог полувремена су сјајно парирали Новосађанима, направили преокрет средином друге четвртине и са 5 поена предности отишли на петнаестоминутну паузу (41:46).

Међутим, буди се Војводина у трећем периоду, узвраћа преокретом и решава тај део игре са +13 у своју корист и са +8 дочекује последњих 10 минута. Раднички се није предавао и све време успевао да држи прикључак, а у 37. минуту и да стигне на – 2 (78:76). Ипак, пресуђује боља концентрација домаћина у завршници који стиже до 21. победе у сезони.

Војводину су предводили Савић са 20, Ашћерић са 17 и Бањац са 12 поена.
Код Радничког, најефикаснији је био Wебстер са 16, док су Црофт и Благојевић уписали по 13, а Николић 12 поена.

У наредном, 26. колу, Црвени дочекују КК Спартак.