Јасна Туцовић и Вида Вујић наступиле пред крагујевачком публиком

Солисткиње на клавиру и виолончелу, Јасна Туцовић и Вида Вујић, наступиле су пред крагујевачком публиком, у Универзитетској галерији.

На концерту под називом – Лепо вече извеле су сонате Дебисија, Фореа и Шопена.

Током више од 20 година извођачка каријера Јасне Туцовић, претходно савршено утемељена кроз специјализацију камерне музике у класи професорке Оливере Ђурђевић и Дејана Суботића водила је сигурним стазама само ка овацијама.

Наступајући на концертима широм земље, иностранства и у оквиру значајних фестивала као што су: БЕМУС, „Будва град театар“, „Контроканто“ у Риму, Јасна је изградила завидну солистичку активност.

Редовни је професор на Катедри за камерну музику Факултета музичке уметности у Београду.

Виолончелисткиња Вида Вујић стекла је две магистарске дипломе са највишим оценама.

Из соло виолончела на Универзитету у Грацу,из камерне музике на Институту „Јозеф Хајдн“ у саставу Бечког универзитета за музику и сценске уметности.

Вишеструка је добитница награда на међународним такмичењима.

Добитница је признања Аустријског министарства културе, извела је најбољи концерт у Галерији Српске академије наука и уметности пре 15 година. Данас је асистент на Универзитету у Бечу.

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, после наступа две уметнице европског ранга, следећи концерт одржаће Немања Егерић, пијаниста на клавиру, у уторак 25. октобра.

Извештава новинарка РТК Слађана Обрадовић Чукарић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *