Једна улица у Крагујевцу добила назив по страдалом мајору Владану Микићевићу

Једна улица у Крагујевцу добила је назив по мајору Војске Југославије Владану Микићевићу, који је погинуо у јулу 1998. године, у борби на Косову и Метохији.

Породица Владана Микићевића и представници удружења састали су се данас са градоначелником Николом Дашићем, након чега су посетили улицу која носи име овог палог борца.

Реч је о саобраћајници која повезује Универзитет са насељем Сушица.

Мајор Владан Микићевић је рођен у Крагујевцу, а херојски је погинуо у борби у Малишеву код Ораховца, на Косову и Метохији, 25. јула 1998. године.

У сусрету са градоначелником Крагујевца Николом Дашићем, кћерка мајора Микићевића Владица и његова супруга Виолета, које живе у Београду, евоцирале су сећања на храброг мајора.

Градоначелник Никола Дашић је подсетио да Крагујевац негује културу сећања на све страдале Крагујевчане и тако их чува од заборава.

Иницијатива коју је покренуло Удружење ветерана органа безбедности и Војне полиције Србије наишла је на подршку града Крагујевца.

Председник Скупштине града Мирослав Петрашиновић је рекао да морала начела којима се руководио мајор Микићевић и због којих је на крају и страдао буду вредности које ће неговати и наредне генерације.

Крагујевац, као град страдалник, чува од заборава све грађане који су дали своје животе за слободу и част отаџбине, а културу сећања преноси са генерације на генерацију, јер људи живе док их памтимо.

Извештава новинар РТК Нина Бајић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.



Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *