Град Крагујевац је једна од десет локалних самоуправа у Србији које су успешно унапредиле своје електронске услуге и рад локалне администрације, за шта су награђене признањем „Шампиони дигиталне трансформације“.
Представницима најсупешнијих градова и општина у овој области признање је уручено на завршној конференцији пројекта „еУправа за све“, одржаној у Београду, којој је, у име града Крагујевца, присуствовала Данка Андоновски, чланица Градског већа за међународну сарадњу и локалну самоуправу.
Дигитална трансформација има за циљ једноставније, брже и доступније услуге. То није само технолошко питање, већ и социјални процес који захтева промену одговорности и навика, што се током реализације пројекта показало као највећи изазов.
За успешан рад на увођењу нових електронских услуга и апликација, као и на унапређењу дигиталне инфраструктуре, Град Крагујевац је награђен признањем „Шампиони дигиталне трансформације“.
Пројекат „еУправа за све“ реализован је са циљем да грађанима олакша приступ услугама, а градовима и општинама обезбеди стручну помоћ кроз формирање специјализованих тимова.
Јединице локалне самоуправе које желе да наставе да унапређују услуге и прибиже их грађанима, као и оне које планирају да се прикључе овој иницијативи, могу да рачунају на подршку НАЛЕД-а, ресорног министарства и Канцеларије за ИТ и еУправу.
Извештава новинарка РТК Бојана Крстић.
