Представници крагујевачке Канцеларије за младе учествовали су на тродневном тренингу социјалне инклузије који је одржан на Златибору.
Обуку је организовало Удружење студената са хендикепом, уз подршку Министарства омладине и спорта.
Након радионица на Златибору, полазници су стечено знање пренели средњошколцима у Крагујевцу.
Полазница тренинга социјалне инклузије била је и Марта Дамљановић, ученица средње школе из Ивањице, која је својим вршњацима приближила проблем особа са хендикепом и њохову борбу са изазовима и баријерама у друштву.
Удружење студената са хендикепом већ деценију уназад организује Инклузијаду са циљем ширења свести о социјалној инклузији и правима особа са хендикепом.
Тродневном тренингу присутвовали су и представници Канцеларије за младе, који су након Инклузијаде средњошколцима у Крагујевцу пренели своја знања.
Пројекат који је подржало Министарство омладине и спорта биће настављен и у другим градовима у Србији.
Извештава новинар РТК Иван Ганић.
*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.
