Катићева симултанка у „Језеру“

Кошаркаши Радничког остварили су другу победу у Кошаркашкој лиги Србије.

Крагујевчани су, на свом паркету, савладали алексиначки Напредак у утакмици 3. кола резултатом 91:80.

Након тесног пораза у Новом Пазару протеклог викенда, Крагујевчани су успели да, предвођени маестралним капитеном Рашком Катићем, дођу до друге победе у Кошаркашкој лиги Србије, и то против ове сезоне значајно појачане екипе Напретка из Алексинца.

Некадашњи репрезентативац Рашко Катић пружио је, без сумње, једну од најбољих партија у дресу Радничког, чему у прилог говори и збир од 47 индексних поена (41 поен, 6 скокова, 7 асистенција, 3 украдене лопте).

Један од најрасположенијих играча у редовима Напретка на овом сусрету Никола Ћирковић је након утакмице рекао да је његов тим добро почео утакмицу и до краја првог полувремена играо онако како су се договорили. Међутим, у другом се ситуација променила.

Тренер Напретка Небојша Раичевић напоменуо је да је његов тим рачунао на победу у „Језеру“, али да се на крају ипак враћа кући празних рукава.

Млади Чачанин Матија Поповић пружио је још једну добру партију у дресу Радничког и дао значајан допринос новој победи крагујевачког тима.

Тренер Радничког Игор Тодоровић сматра да је кључ победе његове екипе на овој утакмици била добра одбрана у другом полувремену.

Са скором 2-1, Крагујевчани се налазе у групи тимова од трећег до седмог места на табели.

У наредном колу кошаркаше Радничког очекује гостовање земунској Младости.