Завршна конференција на којој су представљени резултати пројекта „Клуб Рома – место културне, социјалне и образовне еманципације и интеграције Рома на локалном нивоу“ одржана је данас у Скупштини града.
Кроз клуб Рома успостављена је свеобухватна подршка социјалној инклузији ромске популације на локалном нивоу у Граду Крагујевцу.
Пројекат је реализован са циљем унапређења положаја ромске заједнице, јачања социјалне инклузије, очувања и афирмације ромске културе, језика, традиције и идентитета.
Радило се на подизању свести о значају поштовања људских и мањинских права и борбе против дискриминације и антициганизма као посебног облика расизма.
Током реализације пројекта у Клубу Рома организован је велики број едукативних и креативних радионица, програма подршке у образовању, активности усмерених ка очувању ромског језика и културе, психосоцијалне подршке породицама и активности економског оснаживања.
Кроз сарадњу са надлежним министарством и Сталном конференцијом градова и општина створен је простор за размену знања, искуства и примера добре праксе, што је допринело квалитетном планирању и реализацији активности усмерних ка унапређењу положаја ромске заједнице.
Овом приликом присутни су могли да погледају и промотивни филм који приказује најзначајније активности реализоване током пројекта, приче корисника, резултате рада Клуба Рома и примере добре праксе који сведоче о значају заједничког деловања институција, организација и локалне заједнице.
Извештава новинар РТК Зорица Савић Ранковић.
