О приоритетима града Крагујевца у области екологије говорило се на јавној расправи, којој су присуствовали представници удружења која се баве промоцијом и заштитом животне средине.
За заштиту животне средине у Крагујевцу издвојено је 4 милиона динара.
Јавни конкурс за финансирање пројеката удружења у овој области биће расписан 5. априла.
Дивља депонија која се налази испод надвожњака у улици Јована Ристића поново је очишћена.
На истом месту постављена је и камера за видео надзор, а у плану је да се на свим локацијама на којима долази до стварања дивљих депонија поставе исте, како би неодговорни грађани били санкционисани.
Град Крагујевац је учествовао и у акцији “Сат за планету Земљу“ коју је организовала Светска фондација за природу.
Том приликом је, симболично, декоративна расвета испред Прве крагујевачке гимназије искључена на један сат.
Извештава новинарка РТК Зорица Савић Ранковић.
