Превенција болести зависности биће тема предавања за ученике средњих школа које ће крагујевачки Институт за јавно здравље, у сарадњи са партнерима, организовати у среду, 15. новембра у Књажевско-српском театру.
С обзиром на то да се новембар обележава као месец борбе против болести зависности, крагујевачки Институт за јавно здравље је осмислио посебан програм намењен средњошколцима.
Млади ће моћи да се информишу о овој теми и добију одговор на бројна питања која прате њихово одрастање.
Циљ предавања је едукација младих и указивање на значај очувања репродуктивног здравља и превенције полно преносивих болести.
Програм је креиран у сарадњи са Домом здравља и Музичком школом, чији ће ученици у паузама између предавања за вршњаке извести композиције на тему здравих стилова живота.
Предавање за ученике осталих средњих школа у Крагујевцу требало би да буде организовано до краја овог или у току наредног месеца.
Извештава новинарка РТК Бојана Крстић.
