Кошаркаши Радничког савладали Слогу из Краљева

Кошаркаши Радничког су на отварању 5. кола Кошаркашке лиге Србије, савладали Слогу из Краљева резултатом 78:72.

Меч између Радничког и Слоге био је прилично неизвестан. Након лоше прве четвртине Крагујевчани су другу почели веома добро, али су гости из Краљева на одмор отишли са „пола“ коша предности.

У другом полувремену Раднички стиче какву такву предност коју успева да сачува до краја за коначних 78:72.

У екипи Радничког, искусни Милић Благојевић је одиграо сјајан меч са постигнутих 19 поена и 6 скокова, док је Богдан Микавица предводио Слогу са 18 поена.

Стратег Радничког Стеван Мијовић је очекивао тешку утакмицу што се и потврдило после изузетно лоше прве четвртине Радничког.

Искусни тренер Краљевчана Марко Димитријевић није био задовољан издањем своје екипе, али је приметио одређени напредак у односу на претходне утакмице.

Раднички се са скором од четири победе и једним поразом налази у врху Кошаркашке лиге Србије.

У наредном, 6. првенственом колу, крагујевачки тим ће у Хали „Језеро“ угостити екипу Чачка.