Крагујевачки каратисти освојили 8 медаља на Првенству Европе у Скопљу

Чак 64 репрезентативца ЈКА Шотокан савеза Србије нашло се на Првенству Европе у традиционалном каратеу које је одржано у Скопљу.

Ово такмичење је окупило око 400 најбољих каратиста Европе, а шесточлана екипа Шумадија карате дођоа у Крагујевац је донела осам медаља.

Неда Миловановић је освојила три сребрне медаље, док је Анђела Јовановић освојила три бронзане медаље.

Матија Младеновић успео је да избори бронзану медаљу, као и Оливера Петковић, Тихана Алексић и Јована Јовановић.

Такмичари Шумадија карате дођоа наступили су и на Купу Хидетака Нишијама у Крагујевцу, који је организовао Карате клуб Младост.

Најмасовнији клуб на овом такмичењу био је Шумадија карате дођо, који је освојио 15 златних, 11 сребрних и16 бронзаних медаља, што је било довољно за друго место у генералном пласману.

Каратисти Шумадија карате дођоа наредног викенда путују у Трстеник, на ЈКА Куп шампиона.