Крагујевачки ватрогасци учествовали у летњој кампањи добровољног давања крви

Црвени крст Крагујевац у сарадњи са Заводом за трансфузију Универзитетског клиничког центра уз подршку града Крагујевца организовао је у хотелу Крагујевац традиционалну летњу акцију прикупљања крви.

Том приликом прикупљено је осамдесетак јединица драгоцене течности.

Са циљем спречавања сезонског дефицита крви и неометаног лечења пацијената у Универзитетском килинчком центру, Црвени крст сваке године у летњем периоду када су залихе на минимуму због одмора и смењене активности радног становништва организује акцију добровољног давања крви.

Грађани Крагујевца су се у великом броју одазвали акцији и већ у преподневним часовима прикупљено је око 40 јединица драгоцене течности.

Међу даваоцима било је оних који су стотину пута до сада дали крв, али и суграђана који су породично дошли како би се прикупило што више јединица.

Традиционално, летњој акцији су се одазвали и припадници Ватрогасно – спасилачке јединице Крагујевац.

Град Крагујевац подржава сваку активност Градске организације Црвеног крста и банке крви Универзитетског клиничког центра.

Акцији се придружило и Спортско привредно друштво Раднички које је свим добровољним даваоцима крви поклонило по пет карата за базен на отвореном.  

Извештава новинар РТК Иван Ганић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *