У Градској галерији Мостови Балкана отворена је изложба слика бугарске уметнице Мирјане Савове.
Пред ликовном публиком је 20 радова из циклуса „Контрасти“ у техници акрил и акрил на картону.
Апстрактни мотиви кроз поставку потврђују, да је реч о једној од најзапаженијих сликарки новије балканске и европске ликовне сцене.
Она је пре двадесет година већ излагала у Крагујевцу, и на различите начине кроз учешћа на уметничким колонијама је присутна у Србији.
У Малом ликовном салону Народног музеја Шумадије отворена је изложба македонске уметнице Марије Чепишеве под називом „Три круга да будем тамо“.
Ауторка спаја традицију и дигитални живот и говори кроз графике на различитим подлогама, у различитим размерама, што је чини и препознатљивом уметницом на македонској ликовној сцени. Изложба се може погледати до 9. августа.
Право летње освежење кроз концептуални програм у крагујевачки Студентски културни центар унела је ауторка Јасна Кинђић која је представила своју прву књигу „Ораторијум за птицу“.
Реч је о мисаоној поезији коју ауторка представља кроз перформанс и који је привукао значајан број посетилаца.
На Летњој сцени Дома омладине организовано је Књижевно вече – Разговори са ауторима поезије чије су збирке објављене при Установи културе Кораци.
Публици су се представили крагујевачки песници Дамир Недић и Звездана Громовић.
На Ђачком тргу одржан је музичко сценски програм посвећен филмској музици.
Кабаре за квинтет и глумца под називом „Друга страна филма“ довео је пред крагујевачку публику извођаче реномиране музичаре Симфонијског оркестра РТС-а, Београдске филхармоније и Биг бенда РТС, који су изводили најпознатије музичке теме из филмских хитова.
