Више не можемо да предвидимо у ком правцу ће ићи епидемија, али морамо да се спремимо за наредне три недеље јер мислимо да ће се бројеви повећавати и због тога ћемо појачати капацитете у ковид амбулантама, изјавио је министар здравља Златибор Лончар.
Он је после састанка с директорима ковид болница у Србији рекао да је циљ да се што дуже за ковид пацијенте користе болнице направљене за то, а не да се отварају нови капацитети.
Додаје да се здравствени систем припрема за оно што следи, пре свега за повратак српских држављана са летовања, а за које је утврђено да су позитивни.
Лончар указује и на то да је потребно дати предност вакцинисаним грађанима и допустити им да присуствују скуповима.
