Министарка заштите животне средине Сара Павков потписала је уговоре са представницима 25 локалних самоуправа којима је додељено 98,6 милиона динара за суфинансирање пројеката озелењавања у циљу заштите и очувања предеоног диверзитета и земљишта као природног ресурса у 2026. години.
За реализацију пројекта „Садњом до здравијег града – пошумљавање комплекса „Чика Дача“ Крагујевцу је додељено 1.000.000 динара.
Средства Министарства заштите животне средине додељују се путем Јавног конкурса на који је Град Крагујевац и ове године успешно аплицирао са циљем да настави пошумљавање приоритетних подручја у оквиру градске зоне.
Износ од 1.000.000 динара који је додељен Крагујевцу чини 80 одсто вредности пројекта, док је локална самоуправа обезбедила 250.000 динара.
Озелењавање је један од најважнијих механизама за очување животне средине, биодиверзитета и прилагођавање последицама климатских промена.
Потписивањем овог уговора Град Крагујевац наставља са континуираним улагањем у заштиту животне средине, потврђујући опредељеност ка одрживом развоју и стварању зелених оаза које доприносе бољем квалитету живота и садашњих и будућих генерација.
Извештава новинарка РТК Бојана Крстић.
