У цркви Светог Ђорђа на Опленцу данас је обележена 103. годишњица смрти краља Петра Првог Карађорђевића.
Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Немања Старовић рекао је овом приликом да је за време Петра Првог Карађорђевића остварен вишевековни идеал ослобођења и уједињења српског народа.
Навео је да је краљ Петар, након ступања на престо 1903. године, рекао да Србијом неће владати он, већ закони и правда и да ће бити једнако примењивани на све.
„Зато није нимало случајно што и данас многи историчари кажу да тих десетак година његове владавине представља заправо и златно доба српске демократије и парламентаризма“, рекао је Старовић.
Венце на гроб краља Петра Првог Карађорђевића положили представници Министарства одбране и Војске Србије, принц Александар Карађорђевић са породицом, као и представници општине Топола, Задужбине краља Петра Првог и чланови удружења за неговање традиције ослободилачких ратова Србије.
Пре полагања венаца, у цркви на Опленцу, задужбини краља Петра Првог, служена је литургија и парастос у помен на краља Петра Првог Карађорђевића.
