Наш суграђанин не може детету и себи да обезбеди дом

Наш суграђанин, 36-огодишњи Небојша Станковић је особа са инвалидитетом и самохрани родитељ малолетног детета који са кћерком живи у напуштеном објекту у коме не постоје елементарни услови за живот.

Позива надлежне институције да му помогну у решавању стамбеног питања и позива их да дођу и виде где и како живи.

У разговору Станковић нам је рекао да је особа са инвалидитетом, слабовид је са оштећењем од 98% и астматичар.

Додаје да се, након што је добио отказ у изнајмљеној кући и четири дана проведена са 13-огодишњим дететом, како каже под ведрим небом, уселио у напуштену кућу рођака.

Услови су и тада били лоши, али је немогуће постало пре 20-ак дана када им је, како претпоставља, због неплаћених рачуна, искључена и струја.

Станковић наводи да има месечна примања од око 60-ак хиљада динара и да су ту туђа нега, социјална помоћ и дечји додатак, али да му након што исплати месечна дуговања која има из претходног периода остаје 20-ак хиљада за живот.

Са тим новцем, каже, не може да детету и себи обезбеди дом и додаје да се обраћао свим надлежним институцијама и установама социјалне заштите, али да решења нема. 

Апелује на надлежне да му помогну у решавању стамбеног питања и позива их да дођу и сами се увере у каквим условима живи и школује дете.

Ти услови нису достојни човека у 21. веку, поручује Станковић.  

Извештава новинар РТК Нина Бајић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *