Ни после 111 година од смрти др Елизабет Рос није заборављена

Поводом обележавања 111 година од смрти др Елизабет Рос и чланица британске лекарске мисије, у Градској управи је организован пријем за представнике амбасада Канаде, Аустралије и Велике Британије, Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Војске Србије, Црвеног крста и здравствених установа.

У име града Крагујевца присутне је поздравио Дејан Ружић, заменик градоначелника.

Чињеница да ни после 111 година од смрти др Елизабет Рос није заборављена захваљујући граду Крагујевцу и Црвеном крсту, који негују сећање не само на њу, већ и на остале чланице британске хуманитарне мисије, од посебног је значаја за Велику Британију и њен народ, рекао је на пријему у Градској управи Доминик Отвеј, представник британске амбадасе у Београду.

То, како је навео, показује доследност и великодушност града Крагујевца и може да буде основа за изградњу добрих односа у будућности и у другим областима. 

Град Крагујевац са поносом баштини и чува сећање на оне који су у најтежим искушењима показали несаломиву снагу људскости.

Племенитост коју данас славимо превазилази границе и језик, градећи више од једног века нераскидиву везу међу нашим народима.

Данас када обележавамо 111 година од смрти др Елизабет Рос не сећамо се само њеног живота, већ узвишеног примера храбрости , солидарности и несебичне жртве ове младе жене, која је дошла у Србију у време највећег страдања вођена искључиво жељом да помогне, рекао је овом приликом заменик градоначелника Дејан Ружић.   

Пријему су присуствовали и представници Универзитета у Крагујевцу, Међународног комитета Црвеног крста и борачких удружења.

Извештава новинар РТК Бојана Крстић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *