Нови успеси атлетичара Радничког

На Првенству Србије за јуниоре, у Атлетској дворани у Београду, атлетичар радничког, 16-огодишњи Немања Димовић, који се надметао са три године старијом конкуренцијом, освојио је две медаље – сребрну медаљу у троскоку и бронзану медаљу у скоку у даљ, док је његов клупски колега у веома атрактивној и адреналинској дисциплини спринт на 60 метара заузео треће место и освојио бронзану медаљу.

Магдалена Стевановић се квалификовала у финале скока у даљ али се, нажалост, повредила се за време финала и заузела осмо место.

Истовремено, још једна златна медаља стиже из Хјустона. Члан Атлетског клуба Раднички, Лазар Анић је поправио овогодишњи најбољи резултат, који сада износи 7 метара и 80 центиметара и још једном показао да је његова форма пред Европско првенство у узлазној путањи.

Анић је последњих седам година најбољи српски скакач у даљ, а на таблицама сви времена заузима треће место.