Камерни оркестар Филолошко-уметничког факултета наступио је у Свечаној сали Прве крагујевачке гимназије.
То је био уједно и први концерт Камерног оркестра ФИЛУМ-а, у саставу студената Катедре за гудачке инструменте.
Уметнички руководилац оркестра је доцент Мирјана Нешковић, која је и концертмајстор.
Са великим узбуђењем, новоформирани Камерни оркестар Филолошко-уметничког факултета, основан ове године у Крагујевцу, наступио је пред својом публиком.
Основна замисао била је да професори кроз професионални рад покажу студентима како се припрема наступ оваквог типа и да их припреме за предстојеће озбиљније радне подухвате.
На програму су била дела Моцарта, Грига и Бритна у камерном извођењу.
Музички избор направљен је тако да надахне студенте и чланове оркестра, с обзиром на то да су се први пут срели са оваквом врстом ангажмана.
Према најавама, дугорочнији план је да Камерни оркестар ФИЛУМ-а наступи поново, али са другачијим програмом у другом семестру ове академске године.
Извештава новинарка РТК Наташа Радивојевић.
