После променљивих игара одбојкаши Радничког су на крају лигашког дела првенства заузели седмо место што је испод очекивања пре почетка сезоне.
У четвртфиналу плеј-офа Раднички ће играти са екипом Новог Пазара, финалистом Купа Србије и другопасираним тимом Супер лиге.
У финишу првенства дошло је и до промена у клубу. Екипу је напустио блокер Владимир Чедић који је каријеру наставио у француском Монпељеу. Уместо тренера Бојана Маринковића екипу је преузео Саша Стефановић, некадашњи тренер Ниша и Новог Пазара.
Раднички је током сезоне побеђивао екипе из горњег дела табеле, док је неочекивано губио од слабијих тимова.
Појавиле су се и неке сумње зашто је то тако, али је сигурно да су такви резултати утицали на слабији пласман пред почетак плеј-офа.
Први меч четвртфинала плеј-офа биће одигран у Новом Пазару 7. марта, док је реванш три дана касније у Крагујевцу.
Игра се на две победе, а екипа Новог Пазара имаће предност домаћег терена у евентуалној мајсторици.
Извештава новинар РТК Саша Стаменић.