Омладинци ФК Раднички 1923 срушили лидера

Омладинска екипа Фудбалског клуба „Раднички“ победила је данас на свом терену водећи тим Омладинске лиге Србије, Бродарац из Београда, резултатом 1:0.

Млади Крагујевчани су на овај начин, шест кола пре краја такмичења, направили велики корак ка опстанку у највишем рангу.

Омладинци Радничког су против водећег Бродарца дошли до заслужене победе и вредних бодова у борби за опстанак у Омладинској лиги Србије.

Крагујевчани су већ у првом минуту преко Јовановића имали добру прилику да дођу до предности чиме су најавили добру партију у овом мечу.

Више узбуђења виђено је у другом полувремену.

Највећу шансу Раднички је имао у 56. минуту када се после грешке голмана Новића, Милојевић нашао пред празним голом Бродарца.

Ипак, у последњем тренутку капитен гостију Јовановић је интервенисао и спречио погодак.

Неколико минута касније, после ударца из угла, покушао је и Лакићевић који је био непрецизан.

Једину праву прилику на утакмици гости су имали у 67. минуту када је Младеновић лоше захватио лопту главом.

Два минута касније Раднички је постигао одлучујући погодак.

Након прекршаја над Петровићем на ивици казненог простора Бродарца досуђен је слободан ударац за Крагујевчане.

Дукић је прецизним ударцем довео Раднички у вођство и како се испоставило поставио коначан резултат утакмице.

Млади фудбалери Радничког су се овим тријумфом попели на 14. место на табели и шест кола пре краја првенства увећали шансе за опстанак у Омладинској лиги Србије.

Наредну утакмицу омладинци Радничког одиграће у суботу у Крушевцу против екипе Напретка која има само бод више од Крагујевчана.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.