Омладинци Радничког 1923 славили на Карабурми

Млади фудбалери Радничког, у претпоследњем колу Омладинске лиге Србије, победили су данас у гостима екипу ОФК Београда резултатом 2:1.

Крагујевчани су још раније осигурали опстанак у овом рангу, док ће се ОФК Београд као последњи тим на табели преселити у нижи степен такмичења.

Омладинска екипа Радничког, у утакмици која није имала већи такмичарски значај, оправдала је улогу фаворита против последњепласиране екипе ОФК Београда.

Сви голови постигнути су у првом полувремену. Комбиновани састав Радничког повео је у 9. минуту када је добру акцију Милетић крунисао поготком.

Београђани су успели да изједначе резултат десетак минута касније прецизним ударцем Милентијевића.

У 37. минуту фудбалери Радничког су извели још једну добру акцију.

Пред голом домаћина најбоље се снашао Милојевић који је поново донео предност крагујевачком тиму.

У наставку утакмице Крагујевчани су могли да дођу и до убедљивије победе.

Најбољу прилику имао је Арсенијевић који није успео да реализује пенал па је остало ОФК Београд-Раднички 1:2.

Екипа ОФК Београда је претрпела 11. узастопни пораз.

Као послењи тим на табели, са само 12 бодова, Београђани ће наредне сезоне играти у нижем рангу такмичења.

Раднички, који је још раније осигурао опстанак у Омладинској лиги Србије, у последњем колу дочекаће екипу Бродарца из Београда.