Омладинци Радничког 1923 стартовали поразом

Омладинска екипа Фудбалског клуба Раднички поразом је почела пролећни део такмичења у Омладинској лиги Србије.

У занимљивој утакмици Крагујевчани су изгубили на свом терену од Младости из Лучана резултатом 4:3.

Омладинске екипе Радничког и Младости из Лучана пружиле су садржајну фудбалску представу на старту пролећног дела сезоне. После доста преокрета успешнији су били гости. Ревију голова најавио је Младен Ристић који је у четвртом минуту меча донео предност екипи из Лучана. Радост гостију кратко је трајала, јер је Томић шест минута касније изједначио резултат. За преокрет се побринуо Андреја Ристић голом у 19. минуту меча. Ипак, Младост је успела да дође до изјеначења преко капитена Тодоровића у 33. минуту. Два минута касније Раднички је остао са играчем мање, јер је Радојковић због грубог старта добио црвени картон. Упркос томе, Крагујевчани су дошли до предности у самој завршници првог полувремена када је досуђен пенал за Раднички који је у погодак претворио Танасијевић. На старту другог полувремена досуђен је још један пенал за Раднички. Овог пута Танасијевић није успео да превари голмана Матијашевића. У 61. минуту нови пенал на утакмици, али за Младост који је сугурно извео Тодоровић и изједначио резултат на 3:3. Екипа Младости је до победе дошла у 78. минуту када је Милошевић после корнера постигао одлучујући гол на утакмици, 4:3 за Младост.

Раднички је претрпео четвти пораз у последњих пет утакмица. Крагујевчани, који су довели неколико нових играча, остали су у доњем делу табеле.

Прилику да поправе утисак млади фудбалери Радничког имаће у наредном колу против екипе Земуна на гостујућем терену.