Победа омладинаца Радничког 1923 на крају сезоне

Млади фудбалери Радничког победом су завршили такмичење у Омладинској лиги Србије.

Они су последњем колу победили данас на свом терену екипу Бродарца из Београда резултатом 3:2.

Крагујевчани ће заузети пето или шесто место у зависности од исхода осталих мечева.

Омладинска екипа Радничког сезону је завршила победом над београдским Бродарцем у мечу са доста прилика и голова.

Први су до предности дошли гости који су повели у 9. минуту поготком Стајковића.

Само четири минута касније изједначио је Маринковић после доброг центаршута Петровића.

За резултатски преокрет побринуо се Петровић који се после корнера најбоље снашао пред голом Бродарца.

Крагујевчани су могли да повећају предност у финишу првог полувремена, али Дејан Ристић није искористио пенал.

Пропуштено Крагујевчани су надокнадили у 55. минуту када је Арсенијевић постигао трећи гол за Раднички.

Упркос великој предности домаћина, уследила је узбудљива завршница меча.

Најпре је Мулић прецизним удрацем у 77. минуту смањио предност Крагујевчана, а неколико минута касније досуђен је пенал за Бродарац.

Истакао се голман Радничког, Лешњак, који је одбранио ударац Рамдедовића, па је остало 3:2 за Раднички.

После добрих игара у пролећном делу сезоне, у којем је претрпела само један пораз, омладинска екипа Радничког је сезону завршила у горњем делу табеле.

Титулу је одбранила Црвена звезда, док су у нижи ранг испали ОФК Београд, Мачва из Шапца, Земун и суботички Спартак.