Савиндан је обележен и у Основној школи „Милоје Симовић“ у Драгобраћи.
Осим у матичном објекту ове школе, славски колач је пресечен и у издвојеним одељењима у Голочелу и Дреновцу.
Ученици трећег и четвртог разреда Основне школе „Милоје Симовић“ су, поводом школске славе, припремили представу у којој су, у сарадњи са учитељима, спојили традиционалне и модерне теме.
У програму је учествовало и Културно-уметничко друштво „Адам Милутиновић Шамовац“ из Драгобраће, чији су чланови предшколци и ученици ове школе.
Обележавању Савиндана присуствовали су запослени у школи, ученици, родитељи и представници града Крагујевца.
Прослава Светог Саве је, уједно, била и прилика да се најбољим ученицима ове школе, освајачима бројних награда на такмичењима, уруче симболичне награде, као подстрек за нове успехе.
Извештава новинарка РТК Бојана Крстић.