ОШ Свети Сава добија нове учионице

У оновној школи Свети Сава у насељу Виногради у току су радови на реконструкцији дела таванског простора и узградњи три учионице.

Градоначелник Крагујевца Никола Дашић данас је обишао ову школу и радове за које је средства од три и по милиона динара издвојила локална самоуправа.

Основну школу Свети Сава тренутно похађа више од 700 ученика са територије месних заједница Аеродром, Угљешница, Сушица, Вонгради, Поскурице, Шљивовац и Доње Грбице.

Ученици ове школе заједно са наставницима учествују на бројним такмичењима и смотрама широм Србије где постижу запажене резултате.

Како би ђаци имали више простора за припемну наставу локална самоуправа је финансирала изградњу још три учионице у поткровљу зграде.

Већи део радова на реконструкцији завршен је док су деца на летњем распусту.

Унутрашњи радови ће бити настављени у наредном периоду како би током наредне школске године ученици могли да користе нов простор.

Захваљујући помоћи локалне самоуправе шкаола је решила и имовинско правне односе па је тако за наредни перод у плану реализација више пројеката од којих је један доградња школе која би служила за продужени боравак ученика.     

Извештава новинар РТК Иван Ганић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *