ОШ „Светозар Марковић“ дочекала нову генерацију првака

Основна школа „Светозар Марковић“ у Крагујевцу је, традиционално, у Позоришту за децу и младе, пригодном представом дочекала нову генерацију првака.

Добродошлицу првацима приредио је и колектив Основне школе „Вук Караџић“. Програм су припремили ученици старијих разреда.

Нова генерација првака Основне школе „ Светозар Марковић“ током преподнева са родитељима је гледала образовну представу препуну једноставних и важних порука.

Полазак у школу је најважнији догађај за целу породицу, а малишани се полако уводе у обавезе.

Основна школа „Светозар Марковић“ је ове године уписала 147 првака. У матичној школи распоређени су у шест одељења.

Такође, у издвојеним одељењима у Јовановцу, Горњој Сабанти и Великим Пчелицама све је спремно за дочек првака.

У овој школској години ученици имају поново пливање и тенис.

И у Основној школи „Вук Караџић“ прваци су закорачили у образовање и за њих, велики свет школе.

Учитељице су биле спремне, као и нешто старији ђаци, да би их што боље припремили за свакодневне активности.

Основна школа „Вук Караџић“ уписала је око 120 ђака који ће наставу похађати у матичној школи и издвојеном одељењу у Трмбасу. Организована су и два одељења са боравком.

Извештава новинарка РТК Слађана Обрадовић Чукарић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *