Отварање Традиција феста 13. јуна у Књажевско-српском театру

Традиција фест ове године отвара тамбурашки оркестар Радио -телевизије Војводине концертом “Госпон тамбураши“ у Књажевско-српском театру од 20 сати.

Среда, 14. јун, посвећена је певачким групама које изводе српску традиционалну песму.

Концерт ће бити одржан у Старој скупштини, у порти Старе цркве.

У Хали “Парк“, у четвртак, 15. јуна, последње вече фестивала, од 20 сати, испуниће песме Mирослава Илића, човека који више од пола века у својим песмама чува лик традиционалне Србије.

Традиција фест дело је Центра за неговање традиционалне културе „Абрашевић“ Крагујевац, који и овогодишњим програмом показује да је истински чувар онога што је у сржи српског бића.

Прошле године смо имали веома успешне фестивалске вечери које су нам подариле уживање у предивним мелодијама и прелепим гласовима певача солиста.

Циљ „Традиција феста“ је да српска традиција увек буде наш темељ са кога ћемо се уздизати и коме ћемо се враћати, поручију из ЦЗНТК Абрашевић.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *