У Mесној заједници Ресник реконструисан је отворени терен за мале спортове у Основној школи “Сретен Младеновић“.
Постављене су две нове кошаркашке конструкције, два гола и ограда.
Вредност радова је милион и 150 хиљада динара.
Од сада малишани издвојеног одељења Основне школе “Сретен Младеновић“ у Реснику имају одличне услове за наставу физичког васпитања.
Реконструисани отворени терен за мале спортове у дворишту основне школе у Реснику предао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт, нагласивши да је враћен живот овом терену.
Са радовима ће, тврди, наставити, све док свако насеље у граду, приграду, али и на сеоском подручју, не буде имало овакав терен.
Осим ученицима осморазредне школе у Реснику, којих има 60-ак, терен ће користити и мештани села.
Мештанин Ресника, бивши ђак ове школе, био је и један од иницијатора реконструкције отвореног терена за мале спортове.
Следећи отворени терен који ће бити реконструисан налази се у Маршићу, а у плану је да се до краја године обнови још пет дечјих игралишта.
Извештава новинар РТК Зорица Савић Ранковић.
